EN | DE
 
 

 

strona główna
kim jesteśmy
misja
wydania
katalog
warunki
biuletyn
kontakt

Dlaczego?

Fascynując się muzyką już od dzieciństwa, a zarazem coraz bardziej zdając sobie sprawę ze szczególnej zdolności muzyki do przekraczania granic, członkowie naszego zespołu aktywnie uczestniczą w międzynarodowych działaniach chóralnych: jako śpiewacy, dyrygenci, członkowie zarządów stowarzyszeń muzycznych i partnerzy w wymianie międzynarodowej z innymi muzykami na całym świecie.

Poprzez te liczne kontakty poznaliśmy nader niefortunną sytuację wielu chórów, które śpiewają z nielegalnie kopiowanych nut, ponieważ z jednej strony chcą uzyskać dostęp do ciekawych pozycji, a z drugiej nie mogą sobie pozwolić na zakup legalnych nut w liczbie niezbędnej dla swoich chórzystów. Pomyśleliśmy więc, by zaoferować rozwiązanie tego problemu. Przedstawiamy Wam nowe wydawnictwo, opierające się na innej zasadzie marketingowej: sprzedajemy zespołowi jedną legalną kopię utworu jako „oryginał”, z licencją dla danego chóru i prawem do powielania w liczbie niezbędnej dla wszystkich członków zespołu, który tę licencję nabył.

Chcemy oferować nasze usługi w możliwie jak najniższej cenie pozwalającej nam utrzymać się w biznesie, lecz to wymaga, aby nasi klienci grali fair i stosowali się do zasad licencji. W modelu takim jak nasz i przy zachowanych niskich cenach każda sprzedaż, którą stracimy przez naruszenie tych zasad przez kogoś, spowoduje utratę skromnego budżetu potrzebnego do działania firmy. Udowodniłoby to więc bardzo szybko, że nasz pomysł i zaangażowanie w społeczność chóralną były błędem i zmusiłoby do całkowitego zwinięcia naszego biznesu.

Jak więc rozwiązać ten dylemat? Jeśli podoba Wam się nasza oferta i chcecie zachować możliwość zamawiania dla swoich chórów kolejnych legalnych wydań na naszych warunkach, z regularnie rosnącego katalogu, nie przekazujcie kupionych nut na zewnątrz własnej grupy. Nawet jeśli o muzykę prosi dobry znajomy, lepszą usługę wyświadczycie mu, kierując go do naszego wydawnictwa zamiast dzielić się muzyką. Równie dobrze stać go będzie na dobrze przygotowane wydania muzyczne po naszych cenach. A dzięki dodatkowej sprzedaży będziemy mogli dalej rozwijać nasze marzenie i wzbogacać społeczność chóralną o coraz więcej różnorodnych utworów muzycznych!

© Adam Jarczyk & Monika Fahrnberger, 2008